Sundao® ISM

Sundao® ISM

Sundao liczy 9700 lat i jest zbiorem technik obejmujących ćwiczenia fizyczne połączone z odpowiednim oddechem i medytacją. Stworzyli je koreańscy mnisi jako sposób na „życie spokojne i bez trosk”. Ćwiczenia dobrali tak, by zachowywały ciało w zdrowiu. Należało odpowiednio oddychać, a każdy ruch wykonywać w skupieniu i z uwagą. Przypomina to trochę tai-chi czy niektóre szkoły jogi, kładzie się jednak większy nacisk na pracę nad sobą i rozwijanie pozytywnych cech, które drzemią w każdym człowieku: współczucia, dzielenia się, miłości, przyjaźni.

Cokolwiek robimy jako ludzie, robimy to poprzez nasze ciała. Suma naszych życiowych historii – doświadczenia, reakcje, strategie przetrwania, relacje z innymi, sukcesy i porażki – to wszystko żyje w naszych ciałach.

Uczymy się, zawieramy relacje, działamy i myślimy poprzez nasze ciała. Adaptujemy się, używamy inteligencji, jesteśmy spostrzegawczy i świadomi poprzez nasze ciała. Każda prawdziwa metoda rozwoju jednostki (zdobywanie nowych informacji oraz nabywanie nowych nawyków) powinna brać pod uwagę całość istoty (oświecone ciało, przebudzone serce i jasną wewnętrzną wizję) jako domenę, gdzie zachodzi uczenie się i transformacja.

Dzięki metodzie Sundao; ISM w naszym życiu będzie wibrowała bardziej harmonijna energia. Osoby, które praktykują IMS mówią o większej zdolności do jasnego komunikowania się i reagują w bardziej adekwatny sposób. Obserwują też u siebie lepsze umiejętności radzenia sobie z konfliktami, lepiej pracują w zespole, potrafią myśleć „poza schematami” oraz wykazują się wysoką kreatywnością.

Metoda, którą stworzyli Mistrz Yu & SooJin – Sundao; IMS (Integralna Metoda Somatyczna) jest jak dokładna, kompletna i całkowicie praktyczna technologia wewnętrzna dla osiągnięcia skuteczności oraz dobrostanu osobistego i zbiorowego, która ma szczególną głębię z perspektywy duchowości praktycznej. To nie jest oddalony od świata rzeczywistego trening skierowany na osiągnięcie pasywnego spokoju, ale droga, która pozwala zarządzać światem, gdyż odzyskujemy i budzimy naszą prawdziwą zdolność tworzenia, nasze mistrzostwo, naszą rolę lidera ponad ciałem/umysłem oraz życiem, w zgodzie z prawami wszechświata i natury.

„JESTEŚMY TYMI, którzy
z obudzonymi sercami i oświecającym wewnętrznym światłem,
dzieląc się pokojem i harmonią,
żyją życiem będącym darem dla siebie nawzajem
i dla nas samych, z miłością i radością
na tej planecie Ziemi.
Gdzie możemy uhonorować i rozwijać człowieczeństwo i wszelkie życie.
Naszą misją na “Ścieżce”- ścieżka światła, ścieżka mistrzów –
jest dobre samopoczucie w ciele i duchu, w społeczeństwie i na Ziemi.
Poprzez nasz program tworzymy i zapewniamy
przykład oświeconego przywództwa i odpowiedzialności
za dobro całego świata w całości.”

Mistrz Yu, Jae-Sheen

 

POCZYTAJ:

„Mistrz Yu: Oddychaj i smakuj życie”

OFICJALNA STRONA – PATH OF MASTERS

 

MASTER YU – ISM (Integralna Metoda Somatyczna) 2019

Podziel się!